Akcesoria odzieżowe do zimowych biegów

Zapaleni biegacze, którym niskie temperatury za oknem nie są straszne i tym samym ci, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej, powinni wyposażyć się w dostępne zimowe akcesoria odzieżowe. Główną ich funkcją jest ochrona przed zimnem, ale także zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa i widoczności, dzięki wyposażeniu w elementy odblaskowe.

Obecnie dostępne w sklepach czapki są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również modne. Wykonane z lekkich tkanin i posiadające dwustronną konstrukcję idealnie nadają się na treningi w zimowe dni. Chronią głowę od wiatru i pozwalają zatrzymać ciepło przy jednoczesnej cyrkulacji powietrza.

Modele rękawiczek wykonanych z wiatroszczelnej tkaniny są bardzo lekkie i precyzyjne dopasowane do kształtu dłoni. Elastyczne i nieściskające mankiety można łatwo schować pod rękaw. Dodatkowo często zamieszczane elementy odblaskowe są niezwykle przydatne podczas pochmurnych dni i wieczornych treningów.

Z kolei skarpety do zimowych biegów dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnych szwów są wyjątkowo wygodne oraz zapobiegają otarciom i podrażnieniom stóp. Wykonane
z materiałów posiadających system odprowadzania wilgoci zapewniają długotrwały komfort i uczucie suchości.

źródło:  akcesoria do biegania w DoBiegania.pl