Asics Gel-Fuji Attack 4

Buty do biegania Asics Gel-Fuji Attack 4 w wersji męskiej to świetny wybór jeśli chodzi o obuwie trailowe, czyli przeznczone do biegania w warunkach terenowych. Ten typ obuwia ma zapewnić mocną ochronę dla palców, odporność na przemakanie oraz bardzo dobre dopasowanie się do kształtu stopy, a także – co jest koniecznym wymogiem takich butów – dobrą przyczepność do podłoża.

Projekt konstrukcyjny Fuji Attack zakłada, iż ten model to zbilansowane połączenie dynamiczności oraz amortyzacji, dlatego najlepiej używać ich do biegania po terenach względnie płaskich, zadrzewionych lub otwartych, także tam, gdzie pojawiają się kamienie. W kwestii przyczepności, formuła Rubber Outsole, czyli związek wyprodukowany z nieco bardziej naturalnych komponentów gumowych niż Solid Rubber, lepiej wspomaga powierzchnię trakową podeszwy podczas kontaktu z różnymi rodzajami nawierzchni, nawet jeśli padał deszcz. Słynny już system amortyzacyjny (Asics Gel) japońskiej firmy także jest tu wykorzystany, przez co buty dają w istocie duży komfort biegania: następowanie na wyboistości czy przeszkody jest wyczuwalne, lecz nie sprawia bólu.

System pianek w podeszwie środkowej zapewnia miękkość, ale tylko do optymalnej granicy, dlatego but cechuje się także swoistą sprężystością, którą jeszcze wspiera brak mocnych usztywnień. Fuji Attack jest więc całkiem elastyczne i pewnie dlatego Asics wskazuje także na jego zastosowanie startowe (w terenie). Obuwie można kupić w sklepie dobiegania.pl, a wersja Onyx obecnie jest w promocji i kosztuje tylko 285 złotych.