Damskie buty do biegania dla stopy neutralnej – co wybrać?

Stopa neutralna ma normalną budowę. Podczas przetaczania z pięty w kierunku palców początkowo przechyla się w kierunku kostki przyśrodkowej, a w następnym momencie przeniosi obciążenie na zewnętrzną krawędź. Kobiety z taką stopą powinny zaopatrzyć się w buty do biegania amortyzujące bez stabilizatora.

Wśród dostępnych na rynku modeli butów do biegania dla stopy neutralnej najpopularniejsze są te, które mają bardzo dobrą amortyzację oraz oddychającą cholewkę. Są to bardzo ważne rzeczy podczas codziennych biegów. Otóż cholewka wyposażona w siateczkowate elementy zapewnia doskonałą wentylację. Natomiast częste zastosowanie lekkiej, sprężystej pianki na pięcie oraz na przedniej stronie podeszwy gwarantuje stabilność stopy, niweluje drgania oraz zapewnia jej ochronę nawet podczas twardego lądowania.

Ponadto większość modeli butów do biegania dla stopy neutralnej ma wymienną wkładkę oraz system sznurowania, który doskonale dopasowuje je do stopy. Istotne jest też, by takie buty do biegania posiadały bezszwową konstrukcję, która odciąży skórę przed ewentualnymi otarciami podczas długotrwałych treningów oraz miały podeszwę wykonaną z gumy o podwyższonej odporności na ścieranie. Tylko wtedy można długo cieszyć się swoimi ulubionymi butami.

źródło: http://www.dobiegania.pl/