W czym biegać?

To niby proste pytanie, na które wydaje się być prosta odpowiedź wcale nie jest takie banalne. To w czym biegać, aby móc bezpiecznie i z przyjemnością uprawiać ten sport to bardzo ciekawy i rozległy temat.

Oczywistą odpowiedzią wydaje się, że do biegania wystarczą buty, konkretnie te sportowe. Niektórzy jednak, choć są w znacznej mniejszości biegają boso. Nie jest to jednak dobry pomysł dla osób zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Jogging bez obuwia, bądź co gorsze w nieodpowiednio dobranym może doprowadzić nawet do poważnych kontuzji.

Jak układać ciało podczas biegania?

Podczas biegu konieczna jest odpowiednia postawa ciała. Głowa nie może być pochylana zbyt mocno do przodu, nie należy nią intensywnie kręcić na boki, ani zbędnie kiwać. Mięśnie twarzy powinny pozostać rozluźnione. Wdech najlepiej jest brać nosem a wydech robić ustami, co jednak nie wszystkim sie udaje. Nadmierne garbienie się podczas joggingu będzie powodowało późniejszy ból pleców. Oczywistym jest że nie da się biegać przy całkowicie wyprostowanej sylwetce. Odpowiednią postawą jest lekkie pochylenie do przodu, ale bez pozostawiania bioder z tyłu.

Również istotną kwestią jest ułożenie stopy podczas lądowania. Powinno się ono odbywać przed ciałem na śródstopiu. Nie wskazane jest lądowanie na pięty. W momencie kontaktu stopy z podłożem kolano nie może być wyprostowane, ale lekko zgięte, a łydka ustawiona prodtopadle względem ziemi. Istotne znaczenie ma także ruch ramion podczas biegu. To z pozoru mało istotne, ale jednak ramiona odpowiednio poruszane wspomagają bieh. Nie powinny być wiec zbyt nisko opuszczone, ale również nadmierne nimi wymachiwanie będzie jestnie przyczyniało się do szybszego męczenia się.

Wygodne, sportowe obuwie nie powinno być używane jeśli wcześniej użytkowała je inna osoba. Każdy ma bowiem indywidualną budowę stopy i but dopasowuje się do kształtu stopy. DObre buty do biegania to nie tylko trwałość, ale przed wszystkim również dobra amortyzacja, chroniąca użytkownika przed kontuzjami. Butami w które warto zainwestować są buty Asics Gel-Fujitrabuco które kupić można tutaj: http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegania-meskie-asics-asics-gel-fujitrabuco-5809-p-23757.html. Są to buty renomowanej firmy Asics, przeznaczone do biegania w terenie.

Co charakteryzuje ten model butów?

Są one przeznaczone dla osób posiadających stopę pronującą. Buty te pochodzą z najnowszej edycji i dostarczają niesamowitej stabilizacji stopy przy jednocześnie zmniejszonej odrobinę wadze.

Odpowiednie rozłożenie elementów GEL powoduje niezwykły komfort użytkowania, jednocześnie stopa równomiernie rozkłada nacisk przy kontakcie z podłożem co zwiększa bezpieczeństwo a także poprawia przyczepność.

Sklep Do Biegania oferuje atrakcyjne i korzystne ceny obuwia sportowego, często niższe od rekomendowanych cen detalicznych. Warto korzystać z oferty sklepu. Ponadto profesjonalna obsługa z chęcią odpowie na wszystkie pytania odnoście wyboru odpowiedniego obuwia.